30 November 2007
Mon meilleur ami
Posted by
Z
at
00:23
0
comments
Labels: Film
25 November 2007
Interview
Interview (USA, 2007) on Steve Buscemi viies film (režissöörina). Tegemist on Theo van Goghi
(Hollandi režisöör, kes mõrvati islami äärmuslaste poolt, arvatavasti selle eest, et ta tegi filmi moslemi naiste väärkohtlemisest) samanimelise filmi uusversioonina. Varem on Buscemi silma jäänud peamiselt näitlejana (Reservoir Dogs, Pulp Fiction, Con Air, Coffee and Cigarettes, Big Lebowski, Desperado jne), kuid vaadates tema tööde nimekirja (režissöörina) leiduvad sealt näiteks ka seriaalid "The Sopranos" ja "Oz".
"Interview" on sisuliselt dialoogfilm, kus Buscemi ise on peaosaline (ajakirjanik), kellel ülesandeks intervjueerida filmitähte (Sienna Miller). Filmi on ilmselgelt tehtud väikese eelarvega, kuid sellele vaatamata on tulemus hea. Filmi pole "tühist täidet" topitud ja seetõttu jagub pinget kuni viimaste kaadriteni.
""Interview" on hea psühholoogiline ja intelligentne meelelahutus, näidates taas, et vaid pealiskaudse suhtumise ja stereotüüpide läbi ei tasu inimese üle otsustada. Kassi-hiire mäng eetikal, saladustel ning tunnetel." - Tõnu Karjatse (ER vastutav toimetaja)
Posted by
Z
at
23:45
0
comments
Labels: Film
22 November 2007
PÖFF vol 2
Lubadus

Sigur Ros kodus
Cargo 200
Lihtsad asjad
Annie Leibovitz: elu läbi obje...
Igavesti eikusagil
Mees Londonist
Päevad ilma armastuseta
Yella
Posted by
Z
at
21:36
3
comments
Labels: Film
15 November 2007
PÖFF

Sigur Rosil tuli mõned nädalad tagasi välja ka uus album - Hvarf-Heim. Kahest plaadist koosneval albumil on üks osa vanu, kuid avaldamata laule ning teisel plaadil on selle elektroonilise muusika tegijate esimesed unplugged lood. Kuulata saab nende MySpace lehel.
Fotol killuke Islandi maastikust. Pildistatud 2005. aasta juunis.
Posted by
Z
at
23:01
1 comments
12 November 2007
Regina Spektor

Posted by
Z
at
23:13
0
comments
Labels: Muusika
11 November 2007
Day Watch
Дневной дозор (2006)
Ulmemuinasjutt, mis on järg vene filmile Ночной дозор (2004). Süžee oli üsna segaseks aetud ning paremaks arusaamiseks oleks kindlasti vaja vaadata esimest filmi. Klassikaline hea ja kurja võitlus ning midagi sügavat ei ole mõtet filmist otsida. Kohati tundus, et tegamist on Matrixi vene versiooniga.
Kahjuks sattus kätte inglisekeelse dubleeringuga film, seega ei saanud dialoogist täit emotsiooni.
Esimeses filmis oli ka muusika veidi parem: tunnuslugu Umaturman nimeliselt bändilt - üks vene lemmikuid - positiivne ja head sõnad. Kuulata saab siit: Umaturman
Posted by
Z
at
00:17
0
comments
10 November 2007
Broken English
Broken English (2007) 
Draamasugemetega romantiline komöödia. Lugu +35 naisest, kes otsib härra õiget.
Ei ole imal ja üledramatiseeritud armastuslugu, vaid üsna tagasihoidlik jutustus. Jah, on küll õnnelik lõpp ja etteaimatav, kuid samas mitte liiga ameerikalik.
Lause filmist: "Most people are together just so they are not alone. But some people want magic. I think you are one of those people." Sellele võiks vastata irooniliselt ansambli Everything But The Girl (Massive Attack) sõnadega laulust "Better Things":
You say the magic's gone
Well i'm not a magician
You say the spark's gone
Well get an electrician
Posted by
Z
at
00:10
0
comments
09 November 2007
Algus
Umbes kuu aega tagasi oli vaja Bloggeri kasutajaks registreeruda. Samas polnud ideed, mida ise võiks kirjutada ja puudus ka vajadus seda teha. Ja milleks üldse kirjutada? Korraks tekkis mõte postitada iga nädal mõni foto - et ennast natukene tagant sundida, sest muidu võib ära unustada, kuidas maailm läbi fotokaamera paistab ja kus päästik asub. Kuu aega läks mööda ja kaamerakott seisab endiselt oma koha peal. Pealegi püüan oma paremad palad panna Picasa lehele.
Nüüd aga tekkis hoopis mõte panna kirja filmid, mida olen vaadanud, muusika, mida olen kuulnud ja mis minu jaoks on "uus" või lihtsalt "avastus" ning raamatud, mis on rännanud raamaturiiulisse (läbilulgemata raamatud ei oma õigust kohale puhata mu riiulis ning peavad ootama oma järge lauanurgal/öökapil).
Need kirjutised ei pretendeeri aukartustäratavale nimele "arvustused" või "nädala/kuu album" vms, pigem on siin lihtsalt märkmed ja võitlus skleroosiga. Tihti juhtub nii, et ei suuda meenutada, mida näinud/kuulnud/lugenud olen. Nüüd ehk saan sellest parema ülevaate. Võib-olla leiab keegi siit ka endale midagi huvitavat.
Posted by
Z
at
23:46
2
comments