Kuidas vabaneda teistest (Hvordan vi slipper af med de andre) on huumori (satiiriga) pikitud sotsiaalne draama, mis jutustab loo Taani (Euroopa) tulevikust peale seda,
kui on vastu võetud uus plaan saada lahti nendest inimestest, kellest pole ühiskonnale kasu või kes võtavad rohkem kui annavad.
kui on vastu võetud uus plaan saada lahti nendest inimestest, kellest pole ühiskonnale kasu või kes võtavad rohkem kui annavad.Teema on filmis täiesti olemas ning see paneb hetkeks tõesti mõtlema, et milleks kõiki neid ühiskonna heidikuid, muidusööjaid ja parasiite vaja on... Miks inimene on ühiskonna arengus astunud sammu üle olelusvõitluse piiri ning püüab alal hoida neid, kes ise hakkama ei saa? Miks ühiskond ennast koormab? Kahjuks on teemaarendus jäänud nõrgaks ning päris lõpuni film välja ei vea. Igatahes filmi lõppedes ei saanud minust varasemast suurem humanist (eeldades, et see filmi üks eesmärkidest oli...).
"Probleemi" lahendajaks on valitud loomulikult sõjaväelased - otsekohesed, pragmaatilised, emotsioonivabad. Kõik elimineeritavad on koondatud ühte "laagrisse", kus intervjuude käigus peab saama kinnitust, et nendest inimestest on vaja lahti saada. "Kohus" on aga hästi informeeritud, ning katsed ennast vabaks rääkida, ei õnnestu.
No comments:
Post a Comment