Transsiberian on aasta alguses Sundance'i filmifestivalil esilinastunud triller, mille režissööriks Brad Anderson ("El Maquinista", "Next Stop Wonderland" + mõned teleseriaalid).
Lugu sellest, kuidas ameeriklastest abielupaar otsustab oma abielu päästmiseks lisada elule veidi seiklust ning nad võtavad ette reisi Hiinast Venemaale, Moskvasse. Transpordivahendiks legendaarne Trans-Siberi raudtee, aasta-ajaks talv, reisikaaslasteks narkokullerid.
Üsna mitmekihiline film, kus paralleelselt pinge kruvimisega tulevad päevavalgele pealtnäha malbete tegelaste pahelised minevikud. Mitmed kriitikud on võrrelnud filmi esimest poolt hitchkockiliku pingekruvimisega. Teine pool, mis muutub kohati üsna veriseks, on rohkem põnevikule sarnane. Ootamatuid käike jagub, kuigi kohati on teemad juba veidi kulunud - hätta sattunud turistid; kurjusest, joodikutest ja korruptsioonist vohav Venemaa; peategelase muuseas ilmnev oskus juhtida lennukit/laeva/rongi jms. Tundub nagu oleks igasuguste väikeste seikade/juhustega üritatud erinevaid filmi juppe kokkusobitada ning lugu täispikaks mängufilmiks venitada.
Rong on muidugi pinge tekitamiseks hea koht - ühest küljest pea klaustrofoobiat tekitavad kitsad vagunid ja privaatsuse puudumine, teisalt võimalus "vaikselt" keegi rongi pealt maha visata või selle rataste alla lükata.
Film ei tekita vaimustust, kuid samas eelistaks seda enam kui pooltele hetkel kinodes jooksvatele filmidele.
Peaosades mängivad Woody Harrelson, Emily Mortimer (The Notting Hill, Scream 3, Elizabeth, The Saint), Kate Mara (peamiselt mänginud teleseriaalides - "24", "CSI", "Nip/Tuck"), Ben Kingsley (Oscar filmi eest "Gandhi").
Filmi võtted on tehtud Leedus.
Esimese suure lume tulekuga oli seda talvist filmi üsna tore vaadata.
24 November 2008
Transsiberian
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment