15 October 2009

The Hangover


Tore läbu! The Hangover pidi hinnangute järgi olema 8/10 film, ehk siis tublisti üle keskmise.  Ei tahtnud seda road-trip-laadselt filmilt oodata, kuid naerda sai. 

Neli sõpra lähevad "korraks" Las Vegasesse poissmeesteõhtut veetma. Pohmell on korralik, sest sündmuste taastamiseks on vaja enamat, kui nende hallidesse rakkudesse on talletunud. Ja kõige tipuks on kadunud peigmees, kellel pulmadeni jäänud loetud tunnid.

Absurdseid ja uskumatuid situatsioone jagub ning samuti ka dialoogi, või õigemini möla.

Alan Garner: Gambling? Who said anything about gambling? It's not gambling when you know you're gonna win. Counting cards is a foolproof system.
Stu Price: It's also illegal.
Alan Garner: It's not illegal, it's frowned upon, like... masturbating on an airplane.
Phil Wenneck: I'm pretty sure that's illegal too.
Alan Garner: Yeah, maybe after 9/11, where everybody got so sensitive. Thanks a lot, Bin Laden!



või siis:

Phil Wenneck: The best little chapel... Hey doc, do you know the address of that place?
Dr. Valsh: Oh, you know, I do know the address. It's at the corner of go fuck yourself and buy a map!

Aga tundub, et film on menukas, sest u 40$ miljonilise eelarve juures on film üle maailma teinud tublid 450 miljonit käivet. Usun, et nii mõnigi kord on filmi mindud vaatama laupäeva lõuna ajal: "Mis teeme?" - "Lähme vaatame "Pohmakat"". Selles konditsioonis kindlasti hea film halva enesetunde peletamiseks. Midagi sarnast oli "Dude, Where's My Car".

No comments: