29 October 2009

Wall-E


Lõpuks sai vaadatud väidetavalt viimase aja parim (IMDB andmetel) animafilm Wall-E. Tegemist Pixari toodanguga, mis siiani on tähendanud üsna meeldivaid animafilme.

Lugu väikesest robotist mis (kes) korjab 22. sajandi alguses maakeralt prügi. Inimesi sel ajal planeedil enam pole, sest nad on kusagil kosmoses lõõgastumas ja ootavad, kuni maakeral jälle mõni puhtam lapike tekib ja seal mõni taim kasvama hakkab.

Lisaks on filmi punutud ka veidi robotiromantikat, mis võtab enda alla kogu filmi teise poole. Alguse melanhooliale ja kurbadele (värvi)toonidele on vastandiks teise poole kirkad toonid, moodne elukeskkond ja veidi actionit, et ka nooremaid vaatajaid ärkvel hoida. Esimese poole tunni jooksul pole ka dialoogi (kuigi lugu, mida näha, on piisavalt).

Keskkonnakaitse teema on alati positiivne, st profülaktika mõttes peab aeg-ajalt inimestele meelde tuletama, kus nad elavad ja kui habras meid ümbritsev loodus on. Mida varasemast east alates seda tehakse, seda tulemuslikum.

Väga universaalne animafilm, mis sobib vaatamiseks igas vanuses inimestele. Võitis Oscari ja veel 44 muud auhinda.

No comments: