Run Fatboy Run on kerge kömöödia, mille režissööriks on "Sõprade" David Schwimmer. Ootus oli näha veidi britilikumat huumorit arvestades, et käsikirja kallal tegi tööd ka peaosa mänginud briti päritolu Simon Pegg. Kahjuks oli see siiski rohkem Scwimmeri film - huumor, mis oli liiga läbinähtav ja pingutatud. Ei saanudki päris täpselt aru, kas tegemist oli paroodiaga või lihtsalt kerge meelelahutusliku romantilise komöödiaga. Ei saa öelda, et naljakaid kohti filmis polnud, kuid üldpilt jättis soovida...
Film jutustab loo Dennisest, kes on mõned aastad tagasi oma raseda pruudi altari ette jätnud, sest ta lõi vedelaks ning kui ta saab teada, et tema poja ja eks-naise ellu hakkab tekkima uus mees, kes erinevalt Dennisest (saamatu turvatöötaja pesupoes) on edukas kontorirott, siis hakkab Dennis end liigutama. Seda ka otseses mõttes, sest tõestamaks oma eelmisele pruudile, et ta on muutumas ning ta on sihikindel ja parem mees, otsustab Dennis kaasa teha maratonil (millest kavatseb osa võtta ka tema rivaal). Süžeesse on poogitud erinevaid kõrvaltegelasi, kellel kõigil omad kiiksud ja kes ühel või teisel hetkel mingi rohkem või vähem naljaka etteaste teevad.
FIlmi lõpp on siiski ettearvatav - eriti läbinähtav happy end.
Aga film sai iseenesest valitud põhjusel, et nii mõnigi sõber hiljuti maratoni jooksmas käis. Kui keegi plaanib seda teha siis õpetussõnad filmist:
Gordon: Go on then, run!
Dennis: Isn't there some kind of like... special technique?
Gordon: Well... yeah... you put one leg in front of the other over and over again really really fast.
24 November 2009
Subscribe to:
Post Comments (Atom)

No comments:
Post a Comment