Gone Baby Gone ("Kui lapsuke kaob...") oli meeldiv üllatus, sest puudusid igasugused eelarvamused ja arvamused filmi kohta. Hea, et eestikeelset pealkirja alles nüüd nägin, sest kinokavas oleks sellisest nimetusest vist kiiresti üle libisenud.
Ben Affleck (debüüt režissöörina) on muidugi tubli, et ta oma nooremale vennale Casey'le (peaosatäitja) tööd pakkus. Kui noor Afflec ekraanile ilmus, siis tekkis kuri kahtlus, et tegemist on Beni sugulasega. Ei olnud kõige hullem. Ehk oli isegi parem näha eradetektiivi rollis tundmatut (?) nägu, mitte mõnda superstaarist superkangelast. Tuleb välja, et Casey Affleck on mänginud kõikides Oceans' filmides ja American Pie kahes esimeses osas... Miskipärast ei meenu...
Kuid filmist. Süžee on hea ning ootamatute pööretega ning lõpp ei olnud ettearvatav. Tegevus toimub Bostoni töölisklassi piirkonnas. Lugu ise kadunud 4-aastasest tüdrukust, tema otsingutest, perekondilkest väärtustest (või nende puudumisest). Erinevad teemad kooruvad filmi kulgedes lahti ning alguses tavalisena tundunud triller viskab õhku nii mõnedki küsimused, millele veel ka peale filmi vaatamist saab vastuseid otsida. Palju on süngeid kaadreid, mis võimendavad situatsioonide tõsidust, kuid eks see ka taotluslik.
Mängivad veel ka Ed Harris ja Morgan Freeman. Film kandideeris naiskõrvalosa Oscarile.
11 March 2009
Gone Baby Gone
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment